10 czynników wpływających negatywnie na erekcję

2015-02-15

Zaburzenia erekcji to niemożność uzyskania bądź utrzymania wzwodu. Dotyczy wielu milionów mężczyzn, w Polsce szacuje się ich liczbę na 3,5 mln. Nie jest to więc problem błahy i nie powinien być tematem tabu. Jest to dolegliwość taka sama jak każde inne schorzenie, można ją leczyć, a także przeciwdziałać. Przyczyny zaburzeń są bowiem różnorodne, niektóre nietrudne do usunięcia, inne wymagają stosowania odpowiednich specyfików. Co więc utrudnia erekcję?

 

Erekcja

 

1. Depresja

Obniżenie nastroju, zaburzenia snu i łaknienia, zmniejszone libido to tylko niektóre objawy depresji. Poczucie bezsensu, utrata radości życia, zmniejszona energia to kolejne symptomy choroby. Nic dziwnego, że następuje też zanik zainteresowania życiem seksualnym. Na zaburzenia popędu seksualnego mają też wpływ przyjmowane leki antydepresyjne, które utrudniają prawidłową erekcję lub opóźniają orgazm.

2. Alkohol

Alkohol w niewielkich dawkach nawet sprzyja udanemu życiu seksualnemu, rozluźnia, dodaje wigoru. Jednak długotrwałe spożywanie alkoholu oraz incydentalne picie, ale w dużych ilościach, zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu., wpływając miedzy innymi na układ naczyniowy, uniemożliwia osiągnięcie lub utrzymanie wzwodu. Negatywny wpływ alkoholu na potencję jest tymczasowy.

3. Palenie

Palenie papierosów jest główną przyczyną niepowodzeń w życiu seksualnym mężczyzn. Powoduje zwężenie tętnic i innych naczyń krwionośnych, a to doprowadza do impotencji.

4. Stres

Problemy w pracy, codzienne borykanie się z kłopotami, przepracowanie, zmęczenie nie służą potencji. Obniżone libido, niechęć do aktywności seksualnej to skutki stresu. Zaburzenia erekcji powoduje także lęk przed ewentualną kompromitacją przed partnerką, brak pewności siebie, ukryte kompleksy.

5. Leki

Niektóre leki powodują zaburzenia wzwodu. Należą do nich lekarstwa na nadciśnienie, leki przeciwbólowe i leki antydepresyjne. Prawidłowej erekcji nie sprzyja też zażywanie marihuany i kokainy.

6. Gniew

Zdenerwowanie, podrażnienie, złość i gniew utrudniają podjęcie współżycia. Trudno wykrzesać z siebie romantyczne porywy, gdy psychiką targają negatywne emocje. Poza tym w stanie wzburzenia krew w większych ilościach przepływa do głowy, więc ciała jamiste penisa nie mogą się wypełnić krwią, co uniemożliwia wzwód.

7. Starzenie się

Większość mężczyzn uskarżających się na incydentalną czy trwałą impotencje to panowie po sześćdziesiątce. Starzenie się organizmu skutkuje mniejszą produkcją testosteronu, a ten hormon odpowiada za męski wigor.

8. Nadwaga i otyłość

Zbyt duża waga, otłuszczony brzuch jest skutkiem braku ruchu i spożywania wysokokalorycznych posiłków. Obfita tkanka tłuszczowa wpływa na obniżenie testosteronu, a to skutkuje niską potencją i zaburzeniami erekcji

9. Niskie libido

Popęd seksualny decyduje o aktywności seksualnej człowieka. Jego niski poziom powoduje utratę zainteresowania seksem, brak potrzeb seksualnych.

10. Warunki zdrowotne

Niektóre choroby powodują trudności w uzyskaniu erekcji. Należy do nich miażdżyca, bo tworzące się blaszki miażdżycowe zwężają średnicę naczyń krwionośnych, także tych w penisie. Trzeba więc dbać o prawidłowy poziom cholesterolu. Na erekcję negatywnie wpływa też choroba wieńcowa, cukrzyca i choroba Peyroniego (stwardnienie ciał jamistych prącia).

Male Sexual Suport – by erekcja cię nie zawiodła

Bez względu na przyczynę problemów ze wzwodem pomocny jest lek Male Sexual Suport. Te tabletki należy przyjmować regularnie, skutkiem czego znikną kłopoty z erekcją. Przede wszystkim lek ten wspomaga utrzymanie zdrowego krążenia i przepływ krwi do penisa.

Male Sexual Support

Poza tym wzmacnia libido i poprawia satysfakcję seksualną. Jest to preparat bezpieczny dla zdrowia, powstały na bazie składników naturalnych; żenszenia, miłorzębu dwupłatowego i korzenia Maca. Ponadto zawiera niezbędne witaminy, aminokwasy i minerały.

Poznaj receptę na udane życie seksualne

Dodaj komentarz