5 losowo wybranych sposobów na zapobieganie wypadaniu włosów

2015-06-05

Jeśli masz problem z przerzedzaniem włosów, znajdujesz się w dużej grupie nieszczęśliwców. 2/3 mężczyzn w wieku 35 lat doświadczyło na sobie tej dolegliwości, po 50 roku życia już 85% cierpi na łysienie. Największą rolę w procesie wypadania włosów ma genetyka (mowa o łysieniu androgenowym), jednak są sposoby, które powinieneś zastosować, by opóźniać czy też hamować łysienie.

1. Omijaj słońce i papierosy

Przeprowadzano badania na 66 mężczyznach – bliźniakach jednojajowych. Wyniki tych badań przedstawiono na spotkaniu American Society of Plastik Burgery w 2011 roku. Potwierdziło się, że podstawową przyczyną łysienia są geny. Jednakże zauważono, że panom unikającym długiego przebywania na słońcu oraz niepalącym papierosów udaje się na dłużej zachować bujna czuprynę. Stąd płynie rada: chroń włosy przed słońcem oraz rzuć palenie, a zachowasz włosy na dłużej.

2. Walcz z łupieżem

Łupież to choroba owłosionej skóry głowy. Powoduje je pewien gatunek grzybów. Występują dwa rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. Obydwa mają wpływ na kondycję włosów. Łupież suchy nie powoduje, co prawda, wypadania włosów, ale je osłabia, wysusza i powoduje ich łamliwość.  Poza tym, nieleczony, może się przekształcić w łupież tłusty, a ten już prowadzi do przerzedzania włosów. W walce z łupieżem należy stosować szampony z zawartością substancji grzybobójczej, np. Nizoral.

3. Odżywiaj się zdrowo

Nic lepiej nie wpływa na stan włosów jak zdrowe odżywianie. Żadne maski, odżywki czy szampony nie wzmocnią tak owłosienia jak odpowiednie jedzenie. Aby dać włosom szansę, należy zrezygnować z wysoko przetworzonych pokarmów, z cukru i smażonych potraw. Dieta powinna być bogata w białko, witaminy, cynk i żelazo. Te składniki są obecne w wołowinie, ciemnozielonych, żółtych i czerwonych warzywach, w żółtku jaj, w orzechach, w grubych kaszach, ziarnach słonecznika, dyni i zbóż.

4. Pij kawę

Według ostatnich badań opublikowanych w International Journal of Dermatology kofeina wpływa na porost włosów. Okazuje się, że wspomaga budowę trzonu włosa, blokując dostęp DHT (kwas dihydrotestorenowy, powodujący miniaturyzację mieszków włosowych, a tym samym wypadanie włosów) do mieszków włosowych. Niestety, aby skutki picia kawy były spektakularne, należałoby wypić dziennie 60 filiżanek tego napoju. Jednak kofeinę można stosować miejscowo. Produkuje się już szampony zawierające ten składnik.

5. Unikaj stresu

Stres to przyczyna wielu dolegliwości i chorób. Może też powodować krótkotrwałą utratę włosów, także łysienie plackowate. To układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe i osłabia włosy. Stresu całkowicie się nie da wyeliminować, ale należy znaleźć czas na relaks i cieszyć się pozytywną stroną życia.

Revita – szampon na porost włosów

Czasami trzeba zastosować bardziej radykalne środki niż szampon przeciwłupieżowy, rzucenie palenia czy odpoczynek. Mowa tu o szamponie Revita, który aktualnie jest najlepszym szamponem w walce z łysieniem.

revita

Chroni mieszki włosowe przed DHT, wzmacnia je, dzięki czemu uszkodzone mieszki reaktywuje, powodując „produkcję” nowych włosów. Ma też  działanie antyoksydacyjne i antyzapalne, odżywia i nawilża skórę głowy. Działa już po pierwszym użyciu. W preparacie zastosowano technologię nanosomową, dzięki czemu składniki wnikają w głąb skóry, aktywując mieszki włosowe do działania.

Szampon Revita zawiera tylko naturalne składniki, nie powoduje alergii. Włosy stają się miękkie i lśniące, a przede wszystkim – wzmocnione. Po dłuższym czasie stosowania preparatu obserwuje się pogrubienie i zgęstnienie włosów.

Poznaj sprawdzony sposób przeciwdziałający wypadaniu włosów

Dodaj komentarz