Czy melatonina wywołuje jakieś skutki uboczne?

2014-10-14

Ciepisz z powodu zaburzeń snu? Nie jesteś sam / sama, bo statystyki wskazują, że na kłopoty z zasypianiem narzeka nawet 1/3 społeczeństwa na całym świecie. Dlatego bezsenność uważana jest za chorobę cywilizacyjną, którą wywołuje m.in. szybkie tempo życia i związany z tym stres. Część osób ratuje się dostępnymi preparatami zawierającymi melatoninę – substancję, która wspomaga zasypianie, pozwalając uporać się z zaburzeniami snu. To działa, dając zadowalające rezultaty już po kilku dniach. Ale czy pozostaje bez wpływu na organizm?

TAJEMNICA MELATONINY

Melatonina to hormon snu wydzielany przez szyszynkę. Pełni rolę zegara biologicznego człowieka, od którego zależy rytm aktywności i snu. Im więcej bodźców świetlnych dociera do mózgu, tym zmniejsza się produkcja tego hormonu. Im natężenie światła mniejsze, tym większa jest produkcja melatoniny – szczyt przypada na godziny 24:00-3:00.

Odpowiednia ilość hormonu snu ułatwia zasypianie, a przy tym zmniejsza prawdopodobieństwo częstych wybudzeń w nocy. Dlatego gwarantuje smaczny i głęboki sen.

Melatonina w tabletkach – metoda na bezsenność?

Jeżeli organizm produkuje zbyt małą ilość melatoniny – niewystarczającą, by zagwarantować łatwe zasypianie, można wspomóc się dostarczeniem hormonu „ z zewnątrz”. Dzięki takiej suplementacji znikną problemy z bezsennością, poprawi się ogólne samopoczucie.

Czy to bezpieczne?

Istnieje wiele przeciwwskazań do przyjmowania preparatów z hormonem snu:

– nadwrażliwość na melatoninę,
– choroby wątroby,
– choroby autoimmunologiczne.

Preparatów nie zaleca się podawać dzieciom, kobietom w ciąży oraz starającym się o dziecko.

Warto przy tym wiedzieć, że melatonina, jak każda substancja może powodować pewne skutki uboczne. Bardzo rzadko występują: drażliwość, zawroty głowy, migrena, nietypowe sny. Jeśli obawiasz się, że melatonina skutki uboczne może powodować, postaw na sprawdzone preparaty. Przyjmuj tabletki zgodnie z zalecaną dawką, a żadne działania niepożądane nie będą Ci straszne.

MELATROL SLEEP AID – BEZPIECZNY SPOSÓB NA SZYBKIE ZASYPIANIE

Chcesz zagwarantować sobie smaczny bez obaw o to, że melatonina skutki uboczne może wywoływać? Poznaj Melatrol Sleep Aid – niezwykle skuteczny preparat przeciwdziałający bezsenności.

Sekret jego skuteczności tkwi w starannie dobranej mieszance składników. Połączenie melatoniny, 5-HTP, waleriany i GABA gwarantuje zdrowy i głęboki sen. W przeciwieństwie do leków nasennych, Melatrol Sleep Aid nie prowadzi do uzależnienia. Nie upośledza refleksu następnego dnia po przebudzeniu, nie powoduje gorszego nastroju oraz uczucia niewyspania. Daje niebywały komfort psychiczny, wprowadza w stan odprężenia, a to sprzyja zasypianiu.

Z Melatrol Sleep Aid bezsenność nie będzie Ci doskwierać, więc przekonaj się o jego skuteczności.

Dodaj komentarz