Fototerapia na trądzik

2014-10-23

Fototerapia, czyli leczenie światłem, rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Stosowana jest w terapii różnych chorób, między innymi łuszczycy, osteomalacji (rozmiękanie kości u dorosłych), żółtaczki noworodków, a także stanów depresyjnych. Zadowalające i szybkie efekty przynosi w przypadku trądziku młodzieńczego i różowatego. Dzięki zaawansowanym technologiom, fototerapia na trądzik teraz możliwa jest także w domu.

Światłem w trądzik

Trądzik młodzieńczy, zwany też pospolitym, to głównie zmora młodzieży. Zaskórniki, grudki, krosty i ropne nacieki to problem nie tylko estetyczny. Nieleczona choroba pozostawia nie tylko na ciele trwałe znaki (przebarwienia i blizny), ale też trwały uraz psychiczny. Już pierwsze objawy trądziku wymagają interwencji. Dermokosmetyki i leki z zawartością nadtlenku benzoilu (to najlepsza substancja na trądzik o małym i średnim nasileniu) nie zawsze są skuteczne. Poza tym wymagają dłuższego stosowania, więc na skutki w postaci gładkiej skóry trzeba trochę poczekać. Natomiast fototerapia na trądzik daje efekty w zdecydowanie krótszym czasie.

Podobnie jest z fototerapią trądziku różowatego. Na tę dolegliwość cierpią osoby w różnym wieku. Na twarzy występuje rumień przelotny lub trwały, okresowo występują grudki i krosty, w stanach zaawansowanych skóra staje się zgrubiała i pojawiają się zmiany guzowate. Leczenie światłem takich stanów daje dobre i trwałe efekty.

Rio Skin Clear – źródło leczniczego światła

Zabiegi fototerapii można przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym czy dermatologicznym. Istnieje też możliwość takiej terapii w domu. Rio Skin Clear to zaawansowane urządzenie, dzięki któremu możliwa jest domowa fototerapia na trądzik. Urządzenie emituje ono dwa rodzaje światła: niebieskie i czerwone. Światło niebieskie zwalcza bakterie, które są przyczyną zmian ropnych. Brak bakterii oznacza likwidację ropnych wyprysków i stanów zapalnych. Czerwone światło pobudza proces gojenia zmian, stymulując produkcję kolagenu, skóra staje się gładka i przybiera zdrowy kolor.

Dlaczego właśnie Rio Skin Clear?

Jest to urządzenie do walki z trądzikiem na twarzy, plecach, ramionach i klatce piersiowejdo stosowania w domu. Jest całkowicie bezpieczne i skuteczne. Codzienne naświetlanie zmienionej chorobowo skóry przez 8 do 12 minut przynosi zadowalające efekty przy umiarkowanym trądziku. (Ciężkie stany choroby, z głębokimi naciekami, dużymi przebarwieniami wymagają zastosowania bardziej radykalnych środków, jak antybiotyki czy izotretinoina). Urządzenie jest łatwe i wygodne w użyciu, nadaje się do leczenia zmian trądzikowych na większej powierzchni jak i do likwidacji pojedynczych pryszczy. Dla młodzieży obojga płci, wrażliwej na punkcie swego wyglądu, to idealna opcja, by pozbyć się brzydkiego wykwitu na nosie czy czole, gdy planowane jest wyjście na imprezę czy spotkanie towarzyskie.

Mimo wysokiej ceny, kupno Rio Skin Clear jest bardziej opłacalne niż korzystanie ze światłolecznictwa w profesjonalnych gabinetach. Przypomnijmy, że zmiany trądzikowe pojawiają się przez kilka lat. Zaleczony trądzik po pewnym czasie może się odnowić, choć w mniejszym nasileniu. Szybkie zastosowanie leczniczego światła uniemożliwi rozprzestrzenienie się przykrych zmian na skórze.

Dodaj komentarz