Gdy martwią Cię żylaki…

2019-03-11

Niestety żylaki to bardzo częsty problem, który dziedziczymy z pokolenia na pokolenie. Najczęściej dotyczy kobiet. Choć wiele osób jest zdania, że to jedynie kłopot natury estetycznej, to nie jest to prawda. Pajączki i żylaki to sygnał, że cierpią żyły, a układ krążenia wymaga wsparcia. Może być nim Varicorin – nowoczesny suplement diety wzmacniający krążenie i chroniący przed żylakami. Kto skorzysta z zalet Varricorin najbardziej? Przeczytaj!

Jak powstają żylaki?

Żylaki to nic innego jak zmiany występujące w żyłach powierzchniowych. To miejsca rozdęte, wykrzywione i zmienione, żyły nie wyglądają „normalnie”, ale stają się wyraźnie widoczne pod powierzchnią skóry.

Jak dochodzi do powstania żylaków? Winna jest krew, pod której wpływem następuje rozepchanie ścian żył. Jednak sama krew nie wystarczy, musi ona płynąć pod wysokim ciśnieniem, co jest skutkiem uszkodzenia zastawek w żyłach, których zadaniem jest regulowanie przepływu krwi.

Gdy zastawki normalnie pracują, krew płynie spokojnie i żyły nie zostają uszkodzone. Jednak gdy dochodzi do ich uszkodzenia, najpierw jednej, potem kolejnych (zmiany te następują lawinowo), krew nie płynie do serca, ale do nóg, nie ma ujścia, dochodzi do mocnego napierania na ścianki żył. Dochodzi do odwrócenia przepływu krwi, co nazywane jest „refluksem”. Gdy proces ten trwa, z czasem dochodzi do zmiany wyglądu żył. Deformacje te przybierają różne kształty, a na zewnątrz są obserwowane jako żylaki.

varicorin

Żylaki to nic innego jak problem, który zaczyna się od niewydolności żył, a dokładnie zastawek.

Kogo najczęściej dotyczy problem?

Szacuje się, że niewydolność żylna to problem 25% Polaków. Najczęściej zmiany uaktywniają się między 50 a 80 rokiem życia.

Na żylaki „cierpi się rodzinnie”. Jest to problem przekazywany z pokolenia na pokolenie w formie niewydolnych zastawek żyłowych. Dlatego jeśli ktoś w Twojej rodzinie cierpiał na żylaki, ryzyko, ze również będziesz mieć z nimi problem, jest ogromne.

Szacuje się, że jeśli chorował jeden z rodziców, ryzyko wystąpienia żylaków wynosi aż 70 procent. Jeśli żylaki miała i matka i ojciec, prawdopodobieństwo, że wystąpi też u Ciebie wynosi 90%. Żylaki zdecydowanie częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, chociaż dziedziczy się je krzyżowo – matka przekazuje skłonność do żylaków synowi, a ojciec – córce.

Problem z żylakami jest dziedziczony. To już wiemy. Najczęściej już w trakcie porodu dzieci rodzą się ze zbyt małą liczbą żylaków. Kłopot pogłębia się wraz z wiekiem, a same żylaki uaktywniają po 40-50 roku życia.

Winny jest także styl życia

Powstawaniu żylaków sprzyja również styl życia, a szczególnie:

 • siedzący tryb życia,
 • otyłość,
 • wysokoprzetworzona dieta
 • przyjmowanie hormonów, zaburzenia hormonalne, ciąża,
 • płeć – bycie kobietą.

Jak zapobiec powstawaniu żylakom i walczyć z tymi, które już powstaną?

Jeśli masz skłonność do żylaków, warto im zawczasu zapobiegać, co pozwoli uniknąć wielu problemów bólowych, a jednocześnie zmian natury estetycznej.

Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest opracowany w najlepszych laboratoriach suplement diety wspomagający działanie żył – Varicorin. Varicorin to substancje aktywne w wygodnej formie kapsułek do połknięcia.  Mają oryginalny, opatentowany skład, niedostępny w żadnym innym produkcie dostępnym na rynku. Lista aktywnych składników jest bardzo obiecująca. Wystarczy przeanalizować działanie wszystkich substancji, by zauważyć, że są one nie tylko skuteczne, ale bezpieczne w stosowaniu. Na uwagę zasługują: Venocin®, Centellin®, ruszczyk kolczasty, hesperydyna, gryka zwyczajna, witamina C, winorośl właściwa, oczar wirginijski, pokrzywa zwyczajna czy BioPerine®. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Varicorin został uznany za skuteczny i bezpieczny w stosowaniu, kliknij tutaj.

Jakich efektów można się spodziewać, wybierając Varicorin?

Varicorin przede wszystkim działa na przyczyny żylaków, walczy także z ich skutkami. Przynosi natychmiastową ulgę, a do tego pozytywnie wpływa na działanie układu krążenia. Działa bezpiecznie i nie wywołuje skutków ubocznych:

 • natychmiast daje ulgę zmęczonym nogom,
 • wzmacnia działanie naczyń krwionośnych,
 • usprawnia krążenie,
 • przeciwdziała obrzękom,
 • usuwa nadmiar wody z organizmu,
 • wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Jeśli w Twojej rodzinie istnieje problem z żylakami, działaj zawczasu. Zrób wszystko, by uchronić się przed żylakami. Sięgnij po Varicorin!

Dodaj komentarz