Jagody Goji – zalety zdrowotne i skutki uboczne

2014-10-06

Jagody Goji mają wielu zwolenników z uwagi na swoje walory zdrowotne. Te nieduże owoce, podobnie jak jagody Acai, uważane są za źródło młodości oraz zdrowia. Spożywane w postaci soku, w formie zasuszonej oraz jako suplementy mogą poprawić kondycję zdrowotną, a nawet … wspomóc odchudzanie. Ale czy faktycznie jagody Goji to najlepsze panaceum na wszelkie dolegliwości, które nie wiąże się z żadnym działaniem niepożądanym? Czy można liczyć na to, że w krótkim czasie kondycja zdrowotna polepszy się, a nadmiar kilogramów zniknie – bez żadnego ryzyka?

„ŚWIĘTE OWOCE” DLA ZDROWOTNOŚCI

Jagody Goji są dobrze znane ludności chińskiej już od wieków. Nazywane jako „święte owoce” mają zapewnić długowieczność. Wykorzystywane są do zwalczania wielu dolegliwości oraz zapobiegania chorobom.

I faktycznie, badania naukowe wskazują, że spożywanie jagód Goji może wpłynąć korzystnie na zdrowie. A to dlatego, żezawierają sporą dawkę silnych antyoksydantów, które przyczyniają się do neutralizowania wolnych rodników. To one odpowiadają za uszkodzenia komórek oraz przyspieszenie procesów starzenia. Dzięki jagodom Goji możesz więc na dłużej zachować młody wygląd i cieszyć się dobrym zdrowiem.

„Święte owoce” stanowią także bogactwo cennych kwasów tłuszczowych omega. Pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu (frakcja LDL), podkręcają metabolizm, poprawiają pamięć i koncentrację. Są w stanie ochronić przed osteoporozą, zwyrodnieniem plamki żółtej czy astmą. Zmniejszają ryzyko udaru mózgu oraz zawału serca.

JAGODY GOJI NA ODCHUDZANIE

Cenne właściwości jagód Goji to nie tylko korzystny wpływ na zdrowie. Wiele hollywoodzkich gwiazd (np. Madonna, Tom Cruize, Angelina Jolie) pozbyło się zbędnych kilogramów właśnie dzięki „świętym owocom”, co spopularyzowało spożywanie jagód w kontekście walki z nadwagą.

Jagody Goji zawierają:

– sporą porcję błonnika – substancji balastowej, która nie posiada żadnych wartości odżywczych, ale pobudza pracę jelit oraz zaspokaja apetyt na długi czas,

– solidną dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych, które podkręcają metabolizm.

Wpływ jagód Goji na odchudzanie wiąże się również z obecnością chromu. Pierwiastek ten odpowiada za regulowanie poziomu cukru we krwi, zapobiegając jego nagłemu spadkowi. Dzięki temu zmniejsza łaknienie, nie dopuszczając do podjadania między posiłkami.

JAGODY GOJI – CZY SĄ BEZPIECZNE?

Owoce na ogół nie stanowią zagrożenia dla zdrowia czy życia. Dlatego właściwie nie istnieją żadne przeciwwskazania czy negatywne skutki uboczne.

Warto jednak mieć świadomość, że jagody Goji mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Spożywania tych owoców, mimo tak wielu walorów zdrowotnych, powinny unikać osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew. W przypadku osób borykających się z nadciśnieniem czy cukrzycą, zażywanie jagód Goji powinno być skonsultowane z lekarzem. Nie zaleca się również spożywania owoców w przypadku osób, cierpiących na alergie.

Jeżeli z jakichś powodów spożycie jagód Goji jest niewskazane, przekonajcie się o sile działania jagód Acai.  Preparaty z Acai Berry znajdziecie w ofercie NuviaLab.

W ostatnich tygodniach rynek preparatów wspomagających odchudzanie zdominował inny, bardzo skuteczny preparat, zawierający aż 6 aktywnych składników odchudzających – zmniejszających apetyt, wspomagających trawienie oraz motywujący do spalania zbędnych pokładów tłuszczu. Dowiedz się, dzięki jakim składnikom dzisiaj można szybko i bezpiecznie zgubić nadmiar kalorii! Kliknij!

Dodaj komentarz