Jak powinieneś się golić, jeśli cierpisz na trądzik?

2015-06-01

Młodzi mężczyźni mający zmiany trądzikowe na twarzy cierpną na samą myśl o goleniu. Czerwone grudki czy ropne krostki podrażnione ostrzem maszynki czy brzytwy przyczyniają się do zaostrzenia dolegliwości. Na czas występowania trądziku można by zapuścić brodę i tym samym wpisać się w szeregi modnych drwalopodobnych młodzieńców, ale nie każdy to lubi. A poza tym zbędny zarost i tak wymaga golenia. Jak więc usuwać zarost, by minimalizować podrażnienia.

Po pierwsze, oczyść i zmiękczaj skórę

Przed goleniem warto wziąć ciepły prysznic, by ogrzać mieszki włosowe. Prysznic może zastąpić kompres z ręcznika nasączonego ciepłą wodą. To pozwoli na zmiękczenie i złuszczenie naskórka. Twarz należy umyć delikatnym mydłem o obojętnym pH.

Po drugie, używaj olejku do golenia

Zastosowanie olejku do golenia zmiękcza włoski, dzięki czemu ostrze maszynki czy brzytwy przesuwa się gładko po twarzy, nie podrażniając wyprysków. Wystarczy maksymalnie 10 kropli oleju, by go delikatnie wmasować w skórę, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Olejek powinien bazować na naturalnych składnikach, np. oleju jojoba, arganowym lub z drzewa herbacianego, bo nie zatyka porów (zatkane pory to przyczyna zaskórników i krost).

Po trzecie, używaj bezalkoholowego kremu do golenia

Krem czy mydło do golenia nie powinny zawierać alkoholu ani innych środków wysuszających skórę. Krem należy nakładać dokładnie umytymi rekami i rozprowadzać sterylnie czystym pędzlem. Zaniedbując higienę, wprowadza się na twarz nowe zastępy bakterii, co prowadzi do powstania na twarzy ropnych zmian.

Po czwarte, wybierz odpowiednia maszynkę do golenia

Najlepsza jest maszynka z jednym ostrzem, co zmniejsza możliwość „ścięcia” pryszczy i rozprzestrzenienia bakterii.  Ostrze należy prowadzić w kierunku wzrostu włosków, gdyż to minimalizuje powstanie zacięć, skaleczeń i podrażnień. Po goleniu maszynkę należy oczyścić i przemyć ostrze alkoholem, co zabije bakterie.

Trioxil – i golenie niestraszne

Mimo przestrzegania powyższych zasad, zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że przy goleniu zmiany trądzikowe zostaną podrażnione, po czym objawy choroby się nasilą. Dlatego najlepiej pozbyć się wyprysków. Warto używać żelu Trioxil.

trioxil

Jest to preparat wysokiej jakości, o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Tym, co odróżnia ten żel od innych preparatów antytradzikowych, jest bisazulene, składnik pozyskiwany z kwiatu chamomile. Inne kosmetyki zawierają benzoil, który wysusza skórę, co prowadzi do zwiększonej produkcji tłuszczu. Natomiast Trioxil delikatnie nawilża i wygładza skórę. Poza tym wykorzystuje technologię nanoomową, co umożliwia wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry, czyli do źródła problemów.

Po dwóch tygodniach stosowania Trioxilu, golenie nie powinno już stwarzać trudności, bo twarz jest gładka, bez wyprysków i podrażnień.

Dodaj komentarz