Jak usunąć wrastające włoski szybko, łatwo i bez żadnych laserów?

2015-06-15

Wrastające włoski to problem wielu mężczyzn i kobiet. Wyrastające po goleniu czy depilacji włoski nie mogą się przebić przez naskórek i wkręcają się pod skórę. Na twarzy i innych częściach jest to widoczne jako czerwone grudki, nieraz podbiegłe ropą, co świadczy o stanie zapalnym. Krosty swędzą i bola, sprawiają problemy przy kolejnym goleniu czy depilacji. Poza tym szpecą skórę.

Dlaczego włoski wrastają?

W przypadku golenia twarzy przez mężczyzn wrastające włoski to skutek używania kiepskiej jakości ostrzy do golenia. Tępe żyletki zamiast ścinać włoski, urywają je lub wyrywają. W rezultacie kolejne włoski są osłabione i nie mogą przebić się przez skórę. Po wielokrotnej depilacji włoski również stają się cieńsze i słabsze i nie są w stanie pokonać oporu skóry.

Żeby minimalizować problem, należy zmiękczać skórę i usuwać zrogowaciały naskórek. Oto kilka rad przykro doświadczonego pod tym względem mężczyzny.

1. Złuszczanie skóry

Miejsca, gdzie występuje problem (u mężczyzn jest to często szyja), należy złuszczać. Można do tego celu użyć mieszaniny sody oczyszczonej, miodu i sproszkowanej gałki muszkatołowej. Ostre cząsteczki sody i gałki usuwają martwy naskórek, a miód działa przeciwzapalnie i utrzymuje wilgotność skóry. Taki zabieg należy przeprowadzać 2 razy dziennie.

2. Ogrzewanie skóry

Gdy na skórze zaczyna pojawiać się problem, należy pomóc włoskom przebić się przez skórę. W tym celu używa się gorącego kompresu, co zmiękcza skórę. Wystarczy czystą myjkę czy ręcznik zmoczyć w gorącej wodzie i przez 10 minut naciskać na twarz. Nie należy tylko przesadzić z temperatura wody, by nie poparzyć skóry.

3. Używanie pincety

Niektórzy radzą sobie z wrastającymi włoskami przy pomocy pincety. Wyrywanie opornych włosków to nie najlepszy sposób, ale gdy ktoś już się zdecyduje na ten desperacki krok, niech używa wydezynfekowanej pincety (wystarczy narzędzie przetrzeć spirytusem). Niesterylna pinceta może tylko zainfekować rankę i spowodować stan zapalny – ropienie.

4. Zwalczanie zapalenia, czyli zrób to sam

Stan skóry, na której już pojawiły się ropne krostki, można poprawiać poprzez jej schładzanie. Do tego celu można przygotować płyn z wody różanej, aloesu, olejku z drzewa herbacianego i oczaru wirgińskiego. Zimnym płynem przechowywanym w lodówce należy kilka razy dziennie przemywać zainfekowane miejsca. Niska temperatura schładza skórę i łagodzi dolegliwości, a składniki mikstury mają działanie antybakteryjne.

Tend Skin Liquid – płyn na twoje problemy

Na pewno większą skutecznością niż własnoręcznie przyrządzona mikstura odznacza się produkt Tend Skin Liquid. Jest to płyn – emulsja, która przeciwdziała wrastaniu włosków. Tak więc nie dopuszcza do pojawienia się problemu. Należy jej używać po każdorazowym goleniu, także po depilacji woskowej, po usuwaniu włosków przy pomocy depilatora, po zabiegu elektrolizy itp.

tend_skin_liquid

Może być stosowana na każde miejsce na ciele. W miejscach szczególnie wrażliwych na podrażnienia koi i łagodzi dolegliwości, likwiduje zaczerwienienia. Nie dopuszcza do powstawania bolących, czerwonych i ropnych krostek. Poza tym działa jak antyperspirant – zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Tak więc po depilacji pach, nie potrzeba używać dezodorantu (dezodorant może powodować podrażnienia na wrażliwej skórze). Preparat polecany jest do stosowania przez mężczyzn i kobiety.

Zapomnij o wrastających włoskach – na zawsze

Dodaj komentarz