Lekarstwo na łysienie coraz bliżej

2015-02-26

Łysienie u mężczyzn można by uznać za zjawisko fizjologiczne, na które wcześniej czy później przychodzi pora. Jednak czasami przychodzi stanowczo za wcześnie, bo już u dwudziestoletnich młodzieńców pojawiają się zakola i włosy przerzedzają się w szybkim tempie. Zresztą, nie każdy mężczyzna, nawet w starszym wieku, musi się godzić na utratę włosów. Łysienie jest jeszcze bardziej dotkliwe w przypadku kobiet. Tak więc leczenie tej przypadłości nie jest fanaberią, nieraz to absolutna konieczność.

wlosy

Jak obecnie medycyna walczy z łysieniem?

Różne są powody przerzedzania włosów. W wielu przypadkach to efekt zaniedbania, choroby czy stresu, wówczas łysienie jest odwracalne. Gdy ustaną czynniki powodujące wypadanie włosów, po pewnym czasie włosy odrastają. Natomiast porost włosów w przypadku łysienia androgenowego jest bardzo utrudniony. Pomocne są jedynie preparaty zawierające minoxidil lub aminexil. Rzeczywiście są skuteczne, nieaktywne cebulki włosowe odżywają i włosy odrastają. Niestety, żeby przeciwdziałać ponownemu wypadaniu, preparaty lecznicze należy stosować do końca życia.

Trwałą czuprynę można uzyskać jedynie na skutek przeszczepu mieszków włosowych. Tak więc fryzurę można odtworzyć, gdy na głowie jest zachowanych jeszcze sporo włosów.

Przeszczep komórek macierzystych –  przyszłość w walce z łysieniem

Naukowcy z Sanford-Burnham Medical Research Institute poczynili milowy krok  w walce z łysieniem. Wyniki swoich badań ogłosili w czasopiśmie PLoS ONE. Chodzi mianowicie o zastosowanie komórek macierzystych. Mogą one być pobierane z dowolnego miejsca organizmu, następnie są przekształcane na komórki brodawek skórnych, które „produkują” włosy. Jak twierdzi dr Alexey Terskikh ta metoda będzie skuteczna także w przypadku łysienia androgenowego oraz autoimmunologicznego łysienia plackowatego. Jest to również nadzieja dla osób od dawna całkowicie pozbawionych włosów. To lepsza alternatywa wobec przeszczepu włosów, bo nie ma potrzeby posiadania własnych mieszków włosowych.

Jednak, jak dotąd, badania były przeprowadzane tylko na myszach. Mimo to ich wyniki dają nadzieję wszystkim osobom niepogodzonym ze swoim łysieniem.

Póki co, pora na ViviComb

Zanim jednak użycie komórek macierzystych będzie stosowane u ludzi, warto podnieść kondycję swoich włosów dzięki Vivi Comb. Jest to bestsellerowe urządzenie, zwane laserowym grzebieniem, które powstrzymuje przerzedzanie oraz powoduje porost włosów. Jego działanie jest skuteczne u 90% użytkowników. Już po 8 tygodniach widoczne jest wzmocnienie włosów, zaś po 12 tygodniach obserwuje się porost nowych włosów.

vivicomb

ViviComb wykorzystuje niskoenergetyczną wiązkę laserową LLLT, dostarcza do mieszków włosowych fotony światła zapewniające cebulkom włosowym energię niezbędną do porostu włosów. Zminiaturyzowane mieszki włosowe odżywają, a nieczynne dotąd cebulki włosowe się uaktywniają.

O skuteczności tego urządzenia świadczą pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Jest to alternatywa wobec przeszczepu włosów. Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego, bezpieczne i łatwe do stosowania.

Dodaj komentarz