Wszystko na temat wyciągu z zielonej kawy

2014-10-06

Zielona kawa już od dłuższego czasu jest przedmiotem badań naukowców. Wnikliwie prowadzone badania wskazują na jej cenne właściwości. Dla wielu osób zielone ziarna kawy są jeszcze lepszym panaceum na wszelkie dolegliwości niż jagody Acai czy jagody Goji. Jest słabsza i mniej aromatyczna niż kawa czarna, ale za to wykazuje znacznie silniejsze działanie prozdrowotne. Z czego wynikają?

Nie jest to związane z innym gatunkiem, ponieważ zarówno zielona, jak czarna kawa pochodzą z ziaren kakaowca. Różnica wynika jedynie ze sposobu dalszego postępowania. Ziarna kawy, jeśli poddawane są procesowi palenia, stają się czarne. Ziarna niepalone pozostają zielone.

CENNY KWAS CHLOROGENOWY

Zielona kawa, poza sporą dawką kofeiny, zawiera również kwas chlorogenowy (ACG). Co prawda czarna kawa także jest jego źródłem, jednakże w dużo mniejszych ilościach – proces palenia powoduje znaczne jego ubytki.

Kwas chlorogenowy należy on do grupy silnych polifenoli, wykazujących właściwości antyoksydacyjne. Skutecznie neutralizuje wolne rodniki, opóźniając procesy starzenia oraz zmniejszając ryzyko zachorowania na nowotwory oraz wiele innych chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe wykazują, że zielona kawa charakteryzuje się nawet trzykrotnie silniejszym działaniem niż zielona herbata.

Dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, niepalone ziarna kawy wpływają korzystnie na:

– regulację poziomu cukru we krwi,
– prawidłową pracę nerek,
– tempo przemiany materii.

Zielona kawa wykazuje ponadto silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne.

KAWA, KTÓRA ODCHUDZA?

Zielona ziarna kawy stały się hitem, jednak nie ze względu na cenne właściwości prozdrowotne. Świat o nich usłyszał z powodu odchudzającego działania. Zgodnie z wynikami badań naukowców z Japonii, połączenie właściwości kofeiny i kwasu cholorogenowego pozwala na obniżenie stopnia przyswajania glukozy z pożywienia, co zapobiega odkładaniu się cukru w tkance tłuszczowej. Z kolei dr Joe Vinson z Uniwersytetu Scranton w Pensylwanii dowiódł, że systematyczne spożywanie zielonej kawy pozwala na znaczną redukcję tkanki tłuszczowej. Przeprowadzone przez niego badania trwały 22 tygodnie. W tym czasie osoby badane straciły ok. 10,5% wagi początkowej.

Właściwości odchudzające zielonej kawy potwierdza także inne badanie przeprowadzone na 16-osobowej grupie. Wyniki były zadowalające – w ciągu 6 tygodni odnotowano średni spadek masy ciała o 2 kg oraz średni spadek stopnia otłuszczenia ciała o 2%.

Odchudzające działanie zielonej kawy sprowadza się przede wszystkim do ograniczenia wchłaniania węglowodanów. Organizm pozyskujący z nich energię, z powodu ograniczonej ich dostawy, musi czerpać z rezerw energetycznych zgromadzonych w tkance tłuszczowej. W ten sposób dochodzi do jej redukcji oraz spadku masy ciała.

Jeśli chcesz schudnąć dzięki zielonej kawie, warto wspomóc się suplementacją. Wygodne do połknięcia tabletki zawierają solidną dawkę kwasu chlorogenowego i kofeiny, gwarantując znacznie lepsze efekty w porównaniu z wypijanymi 2-3 filiżankami zaparzonej kawy.

W walce z nadmiarem kilogramów, Twoim sprzymierzeńcem będzie Green Coffee Extract. To niezwykle silne tabletki, które zawierają ekstrakt będący ekwiwalentem 5000mg czystej zielonej kawy. Dzięki dostarczaniu potężnej dawki przeciwutleniaczy, preparat wpływa korzystnie na zdrowie oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Regulując poziomu cukru we krwi, zapobiega podjadaniu między posiłkami. Tabletki, w połączeniu z racjonalnym odżywianiem oraz aktywnością fizyczną, pozwalają na szybką redukcję masy ciała.

Przekonaj się, że zielona kawa naprawdę odchudza

Dodaj komentarz