Zalety zdrowotne zielonej herbaty

2014-10-23

Już od dawna wiadomo, że picie zielonej herbaty wpływa korzystnie na zdrowie. Potwierdzają to liczne badania kliniczne, prowadzone przez naukowców na całym świecie. Okazuje się więc, że wypijanie kilku filiżanek tego naparu każdego dnia stanowi skuteczną broń w walce z chorobami. Jeżeli chcesz wzmocnić swój organizm i zmniejszyć ryzyko zachorowań, poznaj wszystkie jego walory. Zielona herbata to istne panaceum na wiele dolegliwości. Przekonaj się o jej silnym działaniu już teraz.

Dłuższa młodość

Zielona herbata stanowi bogactwo katechin. Są to substancje o silnych właściwościach przeciwutleniających. Rolą antyoksydantów jest wymiatanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki, przyspieszając m.in. starzenie się organizmu. Jeżeli chcesz więc zachować młodość na dłużej, zielona herbata jest Twoim sprzymierzeńcem.

Zdrowe serce

Wypijanie zielonej herbaty zapobiega chorobom serca. Zawarte w naparze cenne składniki odpowiadają za obniżanie poziomu „złego” cholesterolu (tzw. frakcja LDL). Dzięki temu nie dochodzi do powstawania blaszek miażdżycowych, które przyczyniają się do zwiększenia ryzyka zawału serca. Znikają także kłopoty z wysokim ciśnieniem, które może prowadzić do niewydolności serca.

Mniejsze ryzyko cukrzycy

Zawarte w zielonej herbacie aktywne substancje odpowiadają za regulowanie poziomu cukru we krwi. Badania naukowe wykazują, że przyczyniają się one do spowolnienia wyzwalania glukozy z węglowodanów bądź też przyspieszają jej wnikanie do komórek, gdzie wykorzystywana jest do produkcji energii.

Zdrowy mózg

Picie zielonej herbaty wpływa korzystnie na pracę mózgu. Badania szwajcarskich naukowców wykazały, że cenne substancje wpływają korzystnie na naczynia krwionośne, poprawiając pamięć i koncentrację. Ponadto wykazano, iż odpowiadają zablokowanie powstawanie płytek, odpowiadających za chorobę Alzhaimera.

Szybsza utrata masy ciała

Zielona herbata przyspiesza proces termogenezy. Z tego też powodu doskonale sprawdza się podczas odchudzania, prowadząc do utraty masy ciała. Dochodzi bowiem do podnoszenia wewnętrznej ciepłoty ciała, co stanowi dodatkowy wydatek energetyczny. W ten sposób organizm zmuszany jest do czerpania energii użytkowej z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Dlatego świetnym wsparciem w walce z nadmiarem kilogramów może okazać się Slimette. To przełom w odchudzaniu – stanowi połączenie właściwości zielonej herbaty z odchudzającymi właściwościami jagód Acai, L-karnityny, papryki Cayenne. Ponadto jest silnym zastrzykiem energii, dzięki dodatkowi ekstraktu z guarany. Preparat przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, dając lepsze efekty w porównaniu z piciem „czystej” zielonej herbaty. Efekty wynikają z wielokierunkowego działania tabletek oraz potęgowania rezultatów dzięki unikalnej kompozycji odchudzających składników. Slimette to najlepsza alternatywa dla tych osób, do których nie przemawia smak parzonej zielonej herbaty.

Mniejsze ryzyko nowotworów

Ponieważ zielona herbata jest źródłem silnych antyoksydantów, wykazuje właściwości antyrakowe. Neutralizując szkodliwe działanie wolnych rodników, nie dopuszcza do uszkodzeń DNA, co może prowokować powstawanie komórek nowotworowych.

Jeżeli chcesz przekonać się o zdrowotnym działaniu zielonej herbaty, wypijaj jej 4 filiżanki każdego dnia. Możesz też postawić na suplementy diety, które zawierają co najmniej 240 mg ekstraktu.

Dodaj komentarz