Zielona herbata znakomicie wpływa na urodę

2014-10-14

Właściwości zielonej herbaty kojarzą się przede wszystkim z odchudzaniem. Od dawna wiadomo, że jej ekstrakt pobudza termogenezę, dzięki czemu można przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Ale zielona herbata skrywa w sobie jeszcze wiele zalet, wpływając korzystnie na urodę. To dlatego największe firmy kosmetyczne – od Estee Lauder po L’Occitane wzbogacają swoje preparaty wyciągiem z zielonej herbaty.

Zielona herbata jako broń przeciwko wolnym rodnikom

Nasz organizm stale atakowany jest przez wolne rodniki. To nic innego jak atom tlenu z niesparowanymi elektronami, które powstają w wyniku przemian metabolicznych. Z uwagi na swoje niesparowanie, wykazują silną aktywność, w efekcie czego dochodzi do atakowania innych cząsteczek. Najczęściej są to białka oraz DNA komórek, co doprowadza do wielu chorób – zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory, miażdżycę, nadciśnienie. Zielona herbata jest źródłem przeciwutleniaczy – substancji, które przeciwdziałają wolnym rodnikom. Powodują ich neutralizowanie.

Zielona herbata na trądzik

Dzięki antybakteryjnym właściwościom zielonej herbaty, sprawdza się świetnie jako wsparcie w leczeniu trądziku. Eliminuje bakterie beztlenowe, które przyczyniają się do powstawania zaskórników, co poprawia kondycję cery. Zielona herbata działa także przeciwzapalnie, łagodząc podrażnienia i zaczerwienienia.

Zielona herbata na młody wygląd

Zielona herbata stanowi cenne źródło proantocyjanidyn. Są to silne antyoksydanty, które neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. W ten sposób dochodzi do spowolnienia procesów starzenia. Antyoksydanty zapobiegają utlenianiu komórek.Przeciwdziałają więc uszkodzeniu skóry, nie dopuszczając do przedwczesnego powstawania zmarszczek i innych niedoskonałości świadczących o upływie czasu.

Zielona herbata na piękne oczy

Jeżeli Twoim zmartwieniem są cienie i obrzęki po oczami, zielona herbata może okazać się wybawieniem. Dzięki zawartości witaminy K można poprawić kondycję delikatnej skóry wokół oczu. Warto bowiem wiedzieć, że to właśnie niedobór tego składnika może być przyczyną ciemnych podkówek pod oczami.

Chcesz zadbać o swoją urodę, zachowując promienny i młody wygląd niezależnie od wieku? Postaw na zieloną herbatę i przekonaj się o sile jej działania.

Dodaj komentarz